Jist jsou lidé, kterým vyhovuje, kterým život singles rozhodně vyhovuje. Mohou si dovolit spoléhat jenom na sebe, mohou si dělat, co se jim zlíbí, nemusejí dělat kompromisy a jsou na sobě naprosto nezávislí. Mohou si dovolit všechno, co chtějí – ale má o i svoje nevýhody
Finančně jsou na tom lépe páry, anebo singles?
Dá se říct, že je to vlastně tak na stejno. Protože zatímco páry se dělí o nájem, zase nakupují všechno pro dva. To, co páry dá se říct ušetří na nájmu, singles zase ušetří na jídle a provozu domácnosti. A většinou ušetří více než páry, zvlášť pokud do hry u párů přichází příprava na dítě nebo rovnou děti.
o Singles stačí menší byt
o Nálady na bydlení jsou více než dvakrát menší, jelikož jednomu člověku stačí většinou méně vybavení
Jaká je největší nevýhoda singles?
Pokud jsou singles opravdu rádi, že jsou sami a nikoho nehledají, je tento způsob života mnohem úspornější. Hlavně proto, že se nemusíte s nikým o nic dělit a také si vystačíte s málem. Když jste dva, přece jenom se vaše nároky zvyšují, protože se usazujete, zvykáte si na nějaký standard, šetříte na vlastní bydlení či plánujete dům a odkládáte během roku peníze na dovolenou nebo třeba rekonstrukci.
Pokud ale singles přece jenom někoho hledají, je to finančně velmi náročné. Ukazuje se, že život singles je mnohem finančněji i časově náročný hlavně proto, že randí. Za rande, schůzky, pozornosti a dárky utratí singles až desetinásobně více než páry, které jsou spolu. Protože rande není jenom večeře, bowling nebo kino, ale je to:
1. Nový kousek oblečení
2. Kosmetika
3. Kadeřnictví nebo holičství
4. Schůzka s kamarády, se kterými to proberete před schůzkou i po ní
Podle statistiky se pak za takové rande utratí až tři tisíce korun. Spoustu singles poté randění přestává bavit.