Rybařina je vášeň jako každá jiná, Cokoliv lidé provádí s odhodláním a vkládají-li tomu dostatek energie a úsilí, odpovídá tomu i výsledek tvůrčí činnosti. To si dobře uvědomují i výrobci nářadí a podpůrných prostředků pro tuto nevšední zálibu.
O rybářích se traduje, že jsou to lidé nesmírně klidní a trpěliví. Trpělivost má však své hranice, zejména tehdy, je-li sychravé počasí, a lidé jsou vystaveni jeho nepříznivým vlivům delší dobu. Tito lovci jsou často odkázáni na pohybové omezení, kdy musí setrvat na jednom místě, a před deštivým počasím je chrání pouze nepromokavý oděv.
Ochrana před nepříznivým počasím
Rybářský bivak je dostatečně komfortním prostředkem, jak zvládnout nápor dešťových srážek v průběhu rybolovu. Jaké jsou jeho charakteristické vlastnosti?
· Většinou se jedná o přístřešek pro dvě nebo tři osoby, tudíž můžete se vydat k vodě s rodinou.
· Materiálem bývá nylon 210 D, což je velmi kompaktní, pevný a nepromokavý materiál. Textilie je koncipována tak, aby bezpečně zabránila průniku srážek v rozsahu 10 tisíc mm vodního sloupce.
· Přístřešek je uzavíratelný a tím chrání před dotěrným hmyzem, jehož je v okolí vodních ploch nebývalý počet.
· Některé výrobky jsou konstruovány jako skládačka s odnímatelnou přední částí, mají praktické držáky na pruty, vyměnitelné panely se zapínáním na suchý zip, moskytiéru, a stříšku z hliníkové fólie.
· Bivaky mají odnímatelné podlahy, můžete je tedy stavět i v mokřadech, nebo na pevném terénu, kde by hrozilo poškození podlahy (kameny, asfalt apod.)
· Kotví se pomocí ocelových kolíků podobně, jako stan, konstrukce tedy nemůže odlétnout vlivem větru.
· Jejich hmotnost je pouze do 12 kg, snadno je tedy přemístíte ve složeném stavu, kam je třeba.
· Součástí výrobku je transportní vak, většinou ve tvaru obdélníkového kvádru o rozměrech 120 x 25 x 20 cm s popruhem přes rameno.