Domníváte se, že umělé květiny se zdaleka nevyrovnají těm pravým, a že jde jen o slabou náhražku, která se neuplatní ani pro dekorativní účely? Pak se podívejte na nejlepší umělé květiny, například na levanduli, růži, hortenzii, čemeřici, vlčí máky, buxus nebo karafiát, a sami můžete posoudit, jak dokonalé výrobky se dnes v tomto odvětví rodí.
O umělých květinách neměli lidé moc dobré mínění ještě před pár desítkami let, v té době nebyla technologie výroby na takové úrovni, aby nabídla skutečně pěkné, pestré a poutavé exempláře, které by se mohly hodit všude, kde není možné pěstovat živé rostliny, anebo pro dekorativní účely, kde je třeba mít něco hezkého neustále na očích. I umělé květiny dovedou navodit příjemnou atmosféru a vyzdobit prostředí, ostatně, rostliny jsou snad ten nejkrásnější dekorativní prvek, který může vůbec využít.
Jedinečná krása rostlin spočívá v tom, že vyplňují svým tvarem trojrozměrný prostor, vytváří dojem celistvosti, božské dokonalosti a něčeho, co musíme obdivovat, když to vyroste z pouhého drobného semene. Zadíváte-li se pozorně na vzrostlý ořešák anebo smrk, oba stromy vyrostly ze semen, která se vám vejdou do dlaně, přitom samotný strom byste neunesli ani v partě třiceti kulturistů.
Tento přírodní zázrak si tedy můžeme připomínat buďto v podobě živých rostlin, anebo alespoň těmi umělými. A kam se nejvíce hodí ty umělé?
Koupelna a toaleta – i na toaletě můžete mít vytvořenu výzdobu z umělých květin, lze je zavěsit ze stropu nebo umístit na stěnu do závěsného květníku. V koupelně mohou být rostliny rovněž zavěšené, ale zároveň i položené na pračce, na podlaze, nad prádelním košem, zkrátka kdekoli, kde je pro ně vhodné místo, a kde je nedostatek umělého či přirozeného denního světla.
Venkovní prostředí – umělé květiny jsou velmi dekorativní i pod pergolou či v altánu, tam, kde je opět velmi málo slunečního světla, a kde by se živým rostlinám nedařilo, případně by nemohly být venku kvůli nevhodné teplotě či vlhkosti vzduchu.